סיורים בירושלים

סיור מודרך באוויר הצח של ירושלים

ירושלים כידוע, טומנת בחובה סיורים אינספור בעיר העתיקה ומחוץ לחומות, סיורי יהדות ונצרות, סיפורי מלמחת העולם הראשונה ומורשת קרב מימי מלחמת העצמאות

כאן תמצאו מגוון רחב של סיורים בירושלים על כל גווניה.  ישנה אפשרות להזמין סיור מותאם לתחומי העניין

מחיר הסיור: 100 ש”ח לאדם
מינימום 5 משתתפים

שכם אל שכם בדרך שכם / טיול בחצר האחורית הנוצרית של ירושלים

בסיור זה נכיר את הנצרות על רוב גווניה. נעשה היכרות עם הנצרות הפרוטסטנטית בסט. ג’ורג’ הבריטית וניגע בנצרות הקאתולית בסט. אטיין הצרפתית. נתרשם מבית מלאכת קרמיקה ארמנית עתיקה שעדיין פעילה ונבקר במקום קברו של ישוע לפי הפרוטסטנטים הלא הוא גן הקבר. 

ירדן מעבר לפינה / סיפורו של הגבול שחילק את ירושלים
יותר מ-50 שנה עברו מאז שירושלים שינתה את פניה ללא היכר. בטיול זה ניקח אתכם לעיר שלפני מלחמת ששת הימים, בימים שעוד הייתה חצויה למזרח ולמערב, לישראל ולירדן. נראה מה עלה בגורלו של מעבר הגבול הישן בשער מנדלבאום, נלך לאורך הגבול הישן ובדרך נראה שרידים של מלחמת העצמאות, נעבור בשכונת מוסררה, דרך מנזר נוטרדם ונסיים בשער יפו.

מעצמות העולם משתלטות על ירושלים – חלק א’ – עיר עתיקה
בסיור זה נחזור בזמן למאה ה-19 ונראה כיצד תכננו מעצמות העולם לכבוש את ארץ הקודש. נבקר במלון אמריקן קולוני ומשם בהליכה בדרך שכם ההיסטורית לכנסיית סט. ג’ורג’ הבריטית, ההוספיס האוסטרי כנסיית הגואל וכנסיית המשיח.

מעצמות העולם משתלטות על ירושלים – חלק ב’ – רחוב הנביאים
נחזור בזמן למחצית השנייה של המאה ה-19 ונראה כיצד תכננו מעצמות העולם לכבוש את ארץ הקודש. הפעם את רחוב הנביאים המיסתורי. נצא מאזור שער שכם ונכנס אל רחוב הנביאים ישירות אל בית החולים האיטלקי, נחצה את הכביש אל בית ארמון הנציב הישן. משם נמשיך את בית הפרובסט (כיום אורט נביאים) ונלמד על המבנה הגרמני ואיך הוא קשור לחוזה המדינה הרצל? נבקר בסט. ג’וסף הצרפתי ובבית החולים ביקור חולים.

תחילתה של הנצרות הפרוטסטנטית
מהי הנצרות הזאת? כיצד הפרוטסטינטים שונים מהקאתולים והאורתודוכסים? ואיך רומן אסור בבית המלוכה הבריטי קשור לזה? על שאלות אלה ועוד נענה בסיור קסום בכנסיית סט. ג’ורג’, נמשיך למקום אליו פוקדים מיליוני מאמינים בשנה וזה קברו של ישוע ומשם נמשיך אל כנסיית המשיח בשער יפו ונזכה לראות את הכנסייה הפרוטסטנטית הראשונה בארץ בשער יפו.

תחילתה של הנצרות – פה הכל התחיל
בואו להבין כיצד הוקמה הדת בעלת מיליארדי המאמינים. נתחיל בתצפית מרהיבה מהרובע הנוצרי אל עבר הר הזיתים המקודש לנצרות, נסמן תחנה תחנה בדרך הייסורים של ישוע היישר אל כנסיית הקבר, ונעבור בשוק העיר העתיקה.

שער לשער – והפעם משער שכם לשער הפרחים
רחוב סולטאן סולימאן פעמים רבות נזכר בהקשרים שליליים אך רבים כבר שכחו כמה אתרים מרהיבים טומן הוא בחובו. נתחיל בתצפית עוצרת נשימה מבית שמידט הגרמני, משם נגיע לשער שכם המפואר בשערי ירושלים. נבקר במערת צדקיהו המיסתורית, נמשיך לביקור קצת במוזיאון רוקפלר המפורסם ונסיים בשער הפרחים.

ירושלים החדשה – מהמאה ה-19 לימי המנדט

על העיר העתיקה דיברו רבות, אך סיפורים לא פחות מעניינים אפשר לשמוע גם במשכנות שאננים, השכונה הראשונה מחוץ לחומת שייסד משה מונטיפיורי, משם נעבור דרך רחוב קינג דיוויד לתצפית המרהיבה ממגל ימק”א ונספר את סיפור מלון המלך דוד. נעבור דרך הגן המרוקאי הנסתר ושם נספר את סיפורה של השכונה השקטה – מחנה ישראל. נקנח בביקור במלון “פאלאס הישן” (כיום מלון וולדורף אסטוריה) ונבין מה הקשר שלו למבצע “חומה ומגדל”.

 :להזמנות

Interested in a day trip to Jerusalem? Send us a message